Pioneers in the industry, we offer la-f116p i5 8th gen for dell latitude 3490, dell inspiron 3493/3591 i3 10th gen ( la-j081p ), dell latitude 5285 i5 10th ( la-d891p ), hp probook 650 g5 intel i5-8365u laptop motherboard ..., lenovo thinkpad l460 laptop motherboard i5-6200u ... and p probook 645 655 g2 laptop motherboard from India.














₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| RAM | 32 GB |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | LA-F116P For Dell Latitude 3490 |
| Operating System | Windows 10 |
| Graphic Card | no |











₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Series | Inspiron |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor | Core i3 |
| Product Line | Inspiron |
| Socket Type | LGA1150 |
| Screen Size | 14 inch |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Operating System | Windows 11 |











₹ 8000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | Dell Latitude 5285 ( LA-D891P ) |
| Operating System | Windows 10 |
| Graphic Card | NO |









₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | Laptop |
| Series | ProBook |
| Board Condition | New |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR4 |
| Chipset | Intel |
| Rated Input Current | yes |
| RAID Support | yes |






₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Brand | LENOVO |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| RAM Size | 8 GB |
| Board Condition | New |
| Storage Type | HDD |
| Laptop Series | ThinkPad |
| Graphics Type | Dedicated Nvidia |
| Storage Capacity | 500 GB |
| RAM Type | DDR3L |







₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | Laptop |
| Brand | hp amd |
| Series | ProBook |
| Board Condition | New |
| Processor Support | AMD Ryzen |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR3 |
| Hard Drive Interface | yes |
| Power supply mode | yes |
| Front Side Bus | yes |






₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Intel |
| CPU Support | AMD A Series |
| Generation | 2nd Gen |
| Graphics Type | Dedicated |
| RAM Type | DDR3 |
| Form Factor | 13.3 inch |
| Hard Drive Interface | yes |
| Power supply mode | yes |
| Front Side Bus | yes |
| Multi-GPU Support | no |






₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Brand | Intel |
| Installed RAM | 8 GB |
| Chipset | AMD |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Product Line | Inspiron |
| Usage/Application | Laptop |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Model Name/Number | la-b016 |












₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| Brand | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Model Name/Number | Dell Inspiron 5567 ( la- d802p ) |
| Graphics Card Type | Non Integrated |





₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| Brand | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Model Name/Number | la-d802p |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Warranty | one month |







₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Intel |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| CPU Support | Intel Core i5 |
| Compatible Model | Inspiron |
| Generation | 8th Gen |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Usage/Application | Laptop |
| CPU Socket | inbuild |
| Graphics Type | Dedicated |











₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| RAM | 32 GB |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | Dell Latitude-E557 LA-C642P |
| Operating System | Windows 10 |
| Graphic Card | yes |











₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| RAM | 32 GB |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | 17938-1 For Dell Latitude 3400 3500 Laptop Motherboard |
| Graphic Card | NO |












₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| RAM | 32 GB |
| Series | Latitude |
| Operating System | Windows 11 |
| Graphic Card | no |
| Color | blue |









₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Series | Latitude |
| Compatible Model | Latitude |
| RAM | 32 GB |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Form Factor | Micro ATX |












₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |









₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | YES |
| Hard drive | YES |






₹ 8500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |







₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |
| Form Factor | Micro ATX |







₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |









₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| Brand | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Graphics Card Type | Non Integrated |












₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Series | Latitude |
| Graphic Card | NO |











₹ 6000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Model Name/Number | Dell Latitude 3510 (19746-2 Motherboard ) |
| Graphics Card Type | Non Integrated |











₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Power Supply | YES |
| Hard drive | YES |
| Optical drive | YES |








₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |

₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1150 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |
| Form Factor | Mini ITX |
| Warranty | 1 year |










₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Series | Latitude |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Processor | Core i5 |
| Product Line | Latitude |
| Socket Type | LGA2011 |
| Screen Size | 14 inch |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | Refurbished |

Sunil Kr Mishra (CEO)
Laptop Parts
Third Floor, 308, 53-54, Gobardhan Building, Nehru Place, Nehru Place, New Delhi - 110019, Delhi, India

























