Leading Wholesaler of dell inspiron n5010 laptop motherboard, lenovo g560 laptop motherboard, lenovo ideapad 320-14ikb amd cpu nm-b321 laptop motherboard, hp 15n u 83 i5 laptop motherboard, dell e7450 i7 laptop motherboard and dell studio 1558 laptop motherboard from New Delhi.


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Dell |
| CPU Support | Intel Core i7 |
| Generation | 2nd Gen |
| Graphics Type | Dedicated |
| RAM Type | DDR3 |
| Model No. | N5010 |
| PC Brand | Dell |
| Motherboard Brand | Intel |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Storage Interface | SATA HDD |
Being the foremost names of the industry, we are involved in providing an extensive range of Dell N5010 Laptop Motherboard. Owing to high demand, our products are available in varied specifications.

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laptop Series | notebook |
| Motherboard Brand | Intel |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Board Condition | New |
| Graphics Type | Dedicated Nvidia |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3L |
| Part Number | g560 |
| Chipset | intel |
| Ram Capacity | 8gb |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Laptop Series | IdeaPad |
| Motherboard Brand | AMD |
| Processor Support | AMD Ryzen 3 |
| Board Condition | New |
| Graphics Type | Dedicated Nvidia |
| Usage/Application | Laptop |
| CPU Socket | yes |
| RAM Type | DDR4 |
| Part Number | nm-b321 |
| Chipset | intel |

₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Number | hp 15n |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Form Factor | hp |
| Chipset | Intel |
| Brand | HP |
| Ram Capacity | 8 gb |
| PC Brand | HP |
| Product Type | laptop motherboard |
| Hard Drive Interface | 1 tb |








₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Vostro |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| CPU Socket | invild |
| Board Condition | New |
| Chipset | Intel |
| Brand | Dell |
| Model Number | E7450 |
| FEATURE | SPECIFICATION |
|---|---|
| Memory Card Reader Slot | Yes |
| Memory capacity | 2GB, 4GB, or 8GB |
| USB Port | USB 3.0 |
| Minimum memory | 2 GB |
| Maximum memory | 16 GB |






₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Chipset | socket |
| Installed RAM | 16 GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Product Line | studio |
| Screen Size | 13.3 inch |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Model No. | Dell 1558 |
| PC Brand | HP, Dell |
| Model Name/Number | Dell 1558 |



₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | studio |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Model No. | dell 1555 gm |
| Brand | Dell |




₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Product Line | Inspiron |
| Usage/Application | Laptop |
| Screen Size | 15.6 inch |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Chipset | intel |
| PC Brand | Dell |
| Model Number | dell n 4010 |
| Brand | HP |



₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Intel |
| Installed RAM | 32 GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Product Line | Inspiron |
| Usage/Application | Laptop |
| Screen Size | 14 inch |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Chipset | intel |
| Model No. | Dell 3521 |
| PC Brand | Dell |





₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Model No. | Dell 3421 |
| PC Brand | Dell |
| Motherboard Brand | Intel |
| Graphics Card Type | Integrated |






₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| Usage/Application | Laptop |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Brand | Dell |



₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Usage/Application | Laptop |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model No. | 3550 |





₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | Intel |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |




₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Brand | dell |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model No. | Dell 3540 |
| PC Brand | Dell |





₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Laptop |
| Chipset | Intel |
| Brand | Dell |
| Model Number | 3451, Dell Inspiron 14 3451 |
| Graphics Card Type | Non-Integrated |
| Warranty | one month |
| Memory Type | DDR3 |


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Vostro |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Brand | Dell |
| Model No. | 4050 |
| Graphics Card Type | Integrated |


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model No. | e6420 |
| Brand | Dell |
| Model Name/Number | DELL E6420 |


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model No. | 6410 |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |





₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Motherboard Brand | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Processor | i3 |
| Model Number | 3567 |
| Brand | Dell |
| Model Name/Number | 3567 |


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | LAPTOP |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| Socket Type | LGA2011 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model No. | E4310 |



₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Model No. | 5547 la-b012p |
| PC Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Memory Type | DDR3 |
| Application | Laptop |
| Chipset | Intel |

₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Processor | Intel Core i5 |
| Compatible Model | Latitude |
| Installed RAM | 32 GB |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| Product Line | Latitude |
| Screen Size | 15.6 inch |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Brand | HP |
| Model Name/Number | 5430 |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Usage/Application | Laptop |
| Socket Type | LGA2011 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Model Name/Number | dell n4110 |
| Brand | Dell |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i7 |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Product Line | Inspiron |
| Socket Type | LGA1150 |
| CPU Socket | yes |
| Usage/Application | Laptop |

₹ 6000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | intel inbuild i5 |
| Motherboard Brand | Intel |
| Usage/Application | Laptop |
| Model Name/Number | E7440 |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Non-Integrated |
| Warranty | one month |

₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | AMD |
| Compatible Model | Vostro |
| Processor Support | Intel Pentium |
| Socket Type | LGA1150 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Model Name/Number | 3555, 3555 |
| Brand | Dell |

₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Model Number | 3137 |
| Brand | Dell |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| Usage/Application | Laptop |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model Number | 5523, Dell Inspiron 5523 |
| Brand | Dell |


₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Model Name/Number | 3460 |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Chipset | intel |
| Model No. | 3460 |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |

₹ 6000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Model No. | E 3540, Dell Latitude 3540 |
| Usage/Application | Laptop |
| Chipset | intel |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Warranty | one month |
| Color | blue |
| Processor Compatibility | I3 |
| Memory Type | DDR3 |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Model Number | 6250, 6250 |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |

₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Model Name/Number | 5440 |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |

₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Name/Number | 5423, 5423 |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Chipset | intel |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |

₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Model Name/Number | 1014 DDR2 |
| Usage/Application | Laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Chipset | intel |
| Brand | Dell |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Warranty | one month |
| Color | green |


₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Motherboard Brand | Intel |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Product Line | Inspiron |
| Usage/Application | Laptop |
| Screen Size | 14 inch |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Chipset | Intel |
| PC Brand | Dell |
| Brand | Dell |
| this is looking like new motherboard this is dell 3567 i3 mother board 16 gb ram support |

Sunil Kr Mishra (CEO)
Laptop Parts
Third Floor, 308, 53-54, Gobardhan Building, Nehru Place, Nehru Place, New Delhi - 110019, Delhi, India


































