We are a leading Wholesaler of acer 7912p - e1-531 hm 70 laptop motherboard, dell 1558 motherboard, asus x553ma laptop motherboard and dell inspiron 5558- b843p i3 vga laptop motherboard from New Delhi, India.








₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Laptop |
| Brand | Acer |
| Graphics Card Type | Integrated |
| Model | E1-531 |
| Part Number | la-7912p |







₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Vostro |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1150 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | INTEL |
| Ram Capacity | 12GB |







₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Intel |
| Series | asus |
| Processor Support | AMD Ryzen |
| Processor | celron |
| RAM | 32 GB |
| Form Factor | Laptop / Clamshell |
| Socket Type | sTRX4 |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Usage/Application | Laptop |
| Graphics Type | Dedicated |






₹ 3200 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Model Number | 5558 |
| Usage/Application | Laptop |
| Product Type | NA |
| Motherboard Brand | Intel |
| Form Factor | NA |
| Chipset | intel |
| Ram Capacity | 16gb |
| Brand | Dell |
| PC Brand | Dell |
| Hard Drive Interface | NA |

Sunil Kr Mishra (CEO)
Laptop Parts
Third Floor, 308, 53-54, Gobardhan Building, Nehru Place, Nehru Place, New Delhi - 110019, Delhi, India


