Offering you a complete choice of products which include dell latitude e7470 i5 6th (la-c451p), dell latitude 3400 i5 8th ( 17938-1 ), dell latitude 5300 2 in1 (18723-1) i7 8th cpu laptop motherboard, dell latitude 7490 intel i5-8350u laptop motherboard la-f322p/f321p 0ykf3v, la-g894p i5-8250u for dell latitude 14 5400 laptop motherboard and dell latitude 5300 2 in1 (18723-1) i5 8th cpu laptop motherboard.













₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Lenovo |
| Series | Latitude |
| Chipset | Intel H61 |
| Usage / Application | Laptop |
| Processor | Core i5 |
| CPU Socket | LGA 1700 |
| Memory Type | DDR4 |
| Compatible Brand | Dell |
| Operating System | Windows 10 |
| Form Factor | Mini-ITX |











₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Core i5 |
| Series | Latitude |
| Model Name/Number | Dell Latitude 17938-1 |
| Graphic Card | no |
| Color | blue |




₹ 6000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i7 |
| Brand | Intel |
| Hard Drive Size | 1 TB |
| RAM | 16 GB |
| Series | Inspiron |
| Model Name/Number | 18723-1 |
| Operating System | Windows 11 |
| Color | blue |






₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Brand | Intel |
| Series | Latitude |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| RAM | 32 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Hard Drive Size | 2 TB |
| Usage/Application | Laptop |






₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | anvy |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |









₹ 6500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Dell |
| System Type | laptop |
| Series | Latitude |
| CPU Support | Intel Core i5 |
| RAM | 16 GB |
| Installed RAM | 16 GB |
| Compatible Model | Latitude |
| Generation | 8th Gen |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Processor Support | Intel Core i5 |







₹ 7500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1150 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |







₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Processor | Intel Core i5 |
| Chipset | Intel |
| Installed RAM | 32 GB |
| Storage Capacity | 512 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Product Line | Inspiron |
| Screen Size | 14 inch |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |








₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |
| Form Factor | Mini ITX |






₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Processor | Intel Core i5 |
| Compatible Model | Latitude |
| Installed RAM | 8 GB |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Storage Capacity | 512 GB |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Product Line | Latitude |









₹ 10000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Latitude |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |



₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Chipset | inbild i3 7th |
| Installed RAM | 16 GB |
| RAM | 16 GB |
| Processor | INTEL CORE I3 7TH |
| Screen Size | 15 inches |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Graphics Card Type | Dedicated |
| Display Resolution | FHD (1920 x 1080) |
| Warranty | 1 Year Onsite |
| Special Features | Fingerprint Reader |


₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Brand | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i7 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR3 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |
| Model Name/Number | Dell Inspiron N5030 Laptop Motherboard |










₹ 12000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | Intel |
| Processor | Core i3 |
| Series | Inspiron |
| Graphic Card | no |
| Color | blue |







₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laptop |
| Motherboard Brand | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i3 |
| RAM Memory Technology | DDR4 |
| Socket Type | LGA1151 |
| Usage/Application | Laptop |
| RAM Type | DDR4 |
| Board Condition | New |
| Chipset | intel |








₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| System Type | laprop |
| Chipset | Intel |
| Compatible Model | Inspiron |
| Processor Support | Intel Core i5 |
| Socket Type | LGA1150 |
| Board Condition | New |
| Power Supply | yes |
| Hard drive | yes |
| Optical drive | yes |
| Form Factor | Mini ITX |
Sunil Kr Mishra (CEO)
Laptop Parts
Third Floor, 308, 53-54, Gobardhan Building, Nehru Place, Nehru Place, New Delhi - 110019, Delhi, India














